Главная Новости

Чому чоловіки не хочуть дітей?

Опубликовано: 29.09.2018

Багато людей розглядають народження дитини як природне продовження любові. Зі старозавітних часів, коли Біблія визначила мету людського існування кратно і лаконічно: плодіться і розмножуйтеся, люди справно виконували свій обов'язок, не особливо замислюючись про альтернативи. Дитина потрібна був для того, щоб стати спадкоємцем, помічником.

Сьогодні часи вже не ті, якщо ви не наслідний принц, не землевласник, то, швидше за все, на нагальну потребу в дитині немає. Завдяки науково-технічному прогресу багато речей йдуть у небуття, для деяких людей діти вже не є обов'язковим атрибутом шлюбу, місце немовляти займають предмети побуту, матеріальні блага, а час, відведений на життєвий цикл, витрачається на подорожі, розваги та реалізацію професійних амбіцій.

Чому чоловіки не хочуть дітей: найпоширеніші причини

Виховання справжнього чоловіка

Вся система виховання чоловіка спрямована на формування рис захисника, добувача, воїна, але не батька. Ігри з ляльками — під забороною; сльози, почуття — табу; обійми і поцілунки — не до лиця.

Хлопчики ростуть, мріючи про престижні машині, гроші, пригоди і подорожі, але не про майбутню сім'ю і дітей. Не дивно, що сьогодні від них все частіше доводиться чути заяви про небажання зв'язувати себе по руках і ногах пелюшками і сорочечки.

Молодість, як виправдання

Ромео було близько 16 років, коли він полюбив Джульєтту, в ході розповіді з'ясовується, що у віці Джульєтти у її матері вже були діти. У той час ранні шлюби були нормою. Чоловік міг отримати розлучення, якщо дружина не могла подарувати йому спадкоємця.

Сьогодні кордон між юністю і зрілим віком відсувається ближче до 35 років. З цього віку шанси стати матір'ю для жінки поступово зменшуються. У той час як репродуктивний вік чоловіка триває набагато довше, тому вони не поспішають обтяжувати себе батьківськими узами.

Дитина-дорослий

В силу незрілості багато чоловіків сумніваються в своїй здатності бути хорошим вихователем, бояться, що вони ще не готові до зобов'язань по відношенню до іншої людини. Соціологи називають таких чоловіків, які не хочуть дорослішати «поколінням Пітера Пена» або «кідалтами» (kid — дитина, adult — дорослий).

Часто ці чоловіки, які не хочуть заводити своїх дітей, відмінно ладнають з чужими. Вони вміють подуріти з ними, опуститися до їхнього рівня і грати на рівних, але роль «клевого» дядька їх спокушає більше, ніж занудного батька сімейства.

Уникання труднощів, прагнення до безтурботного життя зазвичай йде рука об руку з природного лінню. Поєднання цих якостей безумовно не підходить батька, від якого потрібно активна життєва позиція, зібраність та енергійність.

Інше життя

Чоловіки бояться невідомості, переживають, що їх життя зміниться назавжди. Все життя, мріяв про кабріолет, чоловікові доведеться віддати перевагу мінівену. Якщо раніше кар'єра була схожа підкорення неприступної вершини, то з появою дитини чоловік сам стає рабом необхідності забезпечувати дитину.

Відтепер не його шукають, а він відчайдушно чіпляється за своє робоче місце. Геракл перетворюється на звичайного офісного працівника, одного з тисяч сумовитих білих комірців.

Розплата за щастя

Чоловікові не треба боятися зміни свого тіла під час вагітності і після пологів, їм не потрібно ризикувати кар'єрою, так як саме дружина носить всі 9 місяців дитину під серцем і бере на себе левову частку турбот про малюка після його народження.

Але якщо жінка ставиться до зміни свого тіла поблажливо, як до природної розплату за щастя материнства, то чоловіки часто не хочуть миритися зі зміною зовнішності коханої жінки, це і змушує їх якомога довше відтягувати момент народження дитини.

Ревнощі

У той час як жінка мріє, коли вона, нарешті, докладе малюка до грудей, чоловік розмірковує про те, що не хоче, щоб хтось крім нього стосувався грудей його дружини. Якщо до народження дитини чоловік був світлом у віконці, то після появи малюка, він у кращому випадку може претендувати на роль нічника.

І хоча сім'ї переконаних чайлдфрі за статистикою розлучаються частіше сімейних пар з дітьми, проте, дитина це серйозне випробування для будь-якої пари. Ніхто не може гарантувати, що шлюб вдасться зберегти, а розставання завжди відбувається болючіше, коли є діти. Доводиться ділити майно, опіку над дітьми, обов'язки по їх утриманню та організовувати виховання на відстані.

Діти роблять людей щасливішими?

Діти всюдисущі і вимогливі, здавалося б, людина з появою дітей повинен ставати щасливішими, а насправді все відбувається навпаки: кольки, щеплення, дитячі хвороби, адаптація до дитячого садка, проблеми в школі.

Життя перетворюється на рутину: о 3 годині ночі доводиться міняти памперс, в 5 ранку тупіт маленьких ніжок будить його по неділях, а відпустку доводиться планувати не там, де сонце, море, пляж, а там, де буде комфортно дитині. Як не дивно, багатьом чоловікам подібні перспективи зовсім не здаються милими і приємними турботами.

Дорогі діти

Часто доводиться чути розмови чоловіків про те, що потрібно встати на ноги, створити матеріальну базу перед народженням дітей. Якщо про кар'єрні перспективи говорить людина 25 років, то, можливо, за його словами дійсно варто занепокоєння за майбутнє сім'ї.

Однак, якщо ті ж слова лунають з вуст 40-річного заможного чоловіка, який має заміський будинок і приватне авто, то має сенс пошукати приховані причини небажання обзаводитися спадкоємцем.

Сімейні узи

Не рідкість ситуація, коли чоловік відмовляється заводити дітей з однією жінкою, але не проти мати їх з іншого. Це свідчить про те, що нинішні відносини його не задовольняють, і справжньої любові між подружжям немає. У даному випадку доцільно говорити не про небажання дітей, а про небажання зв'язувати себе з конкретною жінкою.

Всі перераховані вище причини можна зрозуміти і прийняти, поки кохана людина максимально чесний і відкритий. Громадська думка часто нагороджує людей, які відмовляють собі в дітях, безсторонніми епітетами: егоїсти, ненормальні, труси. Однак трусами скоріше можна назвати тих, хто не маючи сміливості висловити свою думку, піддаються на вмовляння і погоджуються стати батьком небажаної дитини.

Вам сподобалась статья? Розкажіть про це Друзям!
rss