Главная Новости

«Податок на нерухоме майно і законні способи його не платити!»

Опубликовано: 08.10.2018

Податок на нерухомість – новий вид податку, який з нещодавна є обов’язковим в Україні!

Податок на нерухоме майно (податок на нерухомість)   – відносно новий вид податку в Україні. Як його обчислити і мінімізувати (або зовсім не платити) у 2017 році?  На ці та інші питання спробуємо дати відповідь в даній статті.

Згідно пп.265.1.1 Податкового кодексу України (далі- ПКУ), нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки оподатковується, платниками якого є усі без виключення фізичні і юридичні особи, – власники, включаючи нерезидентів.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

У пп. 14.1.129 ПКУ дане визначення, згідно з яким до об’єктів житлової нерухомості відносяться будівлі житлового фонду, дачні і садові будинки.

Спочатку, після введення нового податку, його планувалося стягувати, починаючи з перших днів 2012 р., але реальність, як завжди внесла, свої корективи, у зв’язку з чим термін фактичного введення податку неодноразово переносився, останній з них був встановлений на даті 01.01.2017 р. І ось чергові зміни в порядку оподаткування на податок на нерухоме майно (податок на нерухомість) встановлені Законом України № 403.

Після вступу в силу нового порядку у 2017 році податок на нерухомість буде розраховуватись, виходячи з логічного правила, згідно з яким враховуватися буде сумарна площа. Як і раніше- не підлягають оподаткуванню квартири, сумарна площа яких не перевищує 60 м², для будинків норма складає 120 м². Новим порядком враховано також те, що у власності може одночасно знаходитися нерухомість різних класів – як дома, так і квартири. Для цього випадку визначена норма в 180 м².

Зазначено також те, що пільги стосуватимуться тільки тих осіб, які не беруть участь в підприємницькій діяльності, тобто не здають в оренду, лізинг тощо.

Ставка податку у 2017 році прив’язана до мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2016 – 1378 грн., встановленої на 1 січня відповідного року, проте конкретні ставки можуть встановлюватися місцевими органами влади.

Ставки податку на нерухомість для фізичних осіб станом на теперішній момент виглядають так:

 Площа нерухомості Ставка податку на нерухомість
– за кожний м² понад норми за 2016 рік  від 0 до 3%
– за кожний м² понад норми за 2017 рік  від 0 до 1,5%
– власники квартир площею понад 300 м² і будинків понад 500 м²  25 тис. грн.

Враховуючи вищезазначене, конкретна сума податку на нерухомість для фізичних осіб розраховуватиметься так: сумарна площа усіх об’єктів житлової нерухомості, з якої віднімаємо пільгову площу, і все помножаємо на кількість власників і ставку податку.

rss